ZALÉVAT V ZIMĚ?
Autor: Zuzana Pavelková

Podle předpovědi má být spíš sucho, s teplotami kolem nuly. Ve dne nad, v noci pod. Proto je potřeba pamatovat na zálivku. Ke každému stromu tak deset litrů, keřům by mohlo stačit po pěti. A zálivka je zvláště nutná, pokud hrozí mrazivé dny. Rostliny totiž obvykle nevymrzají, ale vysychají.
Zato pokojové rostliny stačí v zimním období zalévat jen mírně, a ještě mírněji ty, které někde v nepromrzajících prostorách přezimují.
A když se chodí po zahradě s konví, dá se vysledovat leckde nadzvednutá půda. Můžou to být stopy po hraboši či hryzci, to by bylo mrzuté. Jinde zase načechrané hromádečky, ty tam vyrobily žížaly, a ty jsou zahradě ku prospěchu. A občas i krtiny. To je pak opravdu zle…
Ale zatím to moc rozhrabávat nechce. Mocné hrabání prochladlé trávě nesvědčí.