07 dubna, 2025 / Jak na to?

Rada na příští jaro

Autor: Josef Duben

Právě nyní je dobré nezapomenout na zkušenost z letošního jara. V našem případě i z loňského.

Vždy totiž před mrazy vypouštíme a vyléváme dešťovou vodu, která zbyla v nádržích. V jednom docela chráněném místě, za rohem na jižní stranu, máme dva sudy a ten zadní, blíže ke zdi, jsme tak pokusně nevybrali. A nezamrzl. Pravda, byl přikrytý a natřený tmavou barvou. A jak se v letošním suchém předjaří voda hodila!

Proč čerpat vodu z vodovodu ke keřům nebo i na zalévání rostlin uložených na zimu, když lze zalévat zadarmo. Pravda poslední zimy nebyly příliš mrazivé, přesto jsme dali do sudu částečně napuštěnou plastovou láhev.

Jaká bude letos zima, to nikdo neví, nicméně uvažujeme o tom, že ponecháme na jaro sudy plné dva, ale pro jistotu je trochu zaizolujeme. Snad pod nimi nenajde útočiště moc slimáků.