Kdepak ty slimáku „hnízdo“ máš?
Autor: Josef Duben

Tak jsem si v duchu pobrukoval v tomto deštivém jaru, když jsem se rozhlížel po zahradě. Že by tu slimáci už nebyli? Pravda, sypeme jim, jakmile se objeví, na podezřelá místa raději i preventivně. Tak ani jeden?
Až hle, tady je jeden, dva… Rozhodli jsme se totiž udělat novou krycí desku na polovinu studny. Ta stará, z trámů desítek, už začínala být nebezpečná. A proč není betonová? Protože ji čas od času potřebuji odsunout, abych do studny mohl spustit ponorné čerpadlo. Když je dlouho sucho a vyschnou i naše sudy na vodu. No, a právě na spodní straně těch trámů odpočívali dva pořádní zrzaví slizouni. Bez problémů tam leželi zády dolů jako lenochodi. Co z toho vyvozuji? Že není možné se spolehnout na to, že již slimáci nebudou. Ani na to, že by do studny sami spadli.
Nelze se spolehnout na první dojem. Však i před pár dny jsme objevili další dva, tentokrát pod kýblem s vodou. Teď to znamená zvýšit pozornost, za chvíli už začnou kroužkovat. A kde se kroužkuje, tam se rozmnožuje. A to bych vážně nechtěl dopustit.