TV a ocenění

Ocenění

Výrobky na ochranu rostlin firmy Neudorff získaly "Značku století"

Firma Neudorff, která začala jako jedna z prvních brát ohled na životní prostředí a okolní přírodu při vývoji a výrobě přípravků pro zahradu, byla oceněna „Značkou století". Tuto cenu firmě udělila odborná porota renomované vydavatelské skupiny Zeit, která v transparentním výběrovém řízení hodnotila přístup různých velkých německých firem k životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji a ocenila firmu Neudorff za přípravky na ochranu rostlin.

Odborná porota uvedla: „Neudorff je přímo symbolem přes ochranu rostlin.

Richard von Herman, ředitel prodeje a marketingu společnosti W. Neudorff GmbH, k tomuto ocenění řekl:
„Jako inovativní společnost s dlouholetou tradicí jsme hrdí na to, že jsme obdrželi tak významné ocenění. Je to uznání, že patříme v Německu mezi nejlepší z nejlepších v kategorii ochrany rostlin.
Vždy jsme hledali nové cesty, aby naše výrobky na ochranu rostlin byly co nejmenší zátěží pro životní prostředí, jak při výrobě, tak při aplikaci. A máme velkou radost ze „Značky století“, která je oceněním mnoha desetiletí našeho úsilí a inovací."

Společnost Neudorff zvítězila, obdržela Německou cenu za přínos k udržitelnému rozvoji

 

Německá cena za přínos k udržitelnému rozvoji, v kategorii „Transformační zdroje“, byla 4. prosince 2020 udělena společnosti W. Neudorff GmbH KG, výrobci ekologických přípravků pro péči o rostliny a přírodní zahradničení. Tato středně velká společnost zvítězila v konkurenci renomovaných velkých firem díky holistickému přístupu k ekologicky šetrným produktovým řadám a výrobním procesům šetřícím zdroje, a bude nositelem této významné ceny po celý rok 2021.

Na slavnostním předávání cen, které se letos konalo digitálně, cenu v živém přenosu převzal Hans-Martin Lohmann, výkonný ředitel společnosti Neudorff. „Tato nádherná cena je oceněním našeho dlouholetého úsilí v péči o životní prostředí a je i pobídkou, abychom se v budoucnu snažili o udržitelný rozvoj ve všech odvětvích naší společnosti. Dosáhli jsme toho  především díky našim zaměstnancům, bez nichž by nic takového nebylo možné. Je to pro nás pobídka pokračovat tímto směrem.“ říká Hans Martin Lohmann.

Německá cena za udržitelný rozvoj patří mezi nejvýznamnější ocenění tohoto druhu v Evropě. Již po třinácté byly podniky vyzvány, aby se zapojily do soutěže se svými přínosnými změnami v důležitých oblastech, jako je podnebí, zdroje, biodiverzita a společnost.

Společnost Neudorff již implementovala řadu procesů šetřících zdroje, vyrábí vlastní elektřinu pomocí vodní energie a fotovoltaiky a významně investuje do výrobních procesů a obalů odpovídajících udržitelnému rozvoji.

Mezi hlavní střednědobé cíle společnosti Neudorff patří snaha ještě více snižovat uhlíkovou stopu společnosti i emise uhlíku z výrobků, a ve všech oblastech usilovat o další úsporu zdrojů. Neudorff také hodlá decentralizovat zdroje energií a dále zvyšovat energetickou úspornost výrobních zařízení.

Autorská práva k fotografiím:
Press image German Sustainability Award, soška ceny: Frank Fendler
Slavnostní předávání cen pro tisk: Christian Koester
Práva: Použití pro tiskové účely zdarma

European Business Awards 2015-2016 - Neudorff byl oceněn v kategorii „Životní prostředí a udržitelný rozvoj“!

Tato cena je od roku 2007 udělována nejinovativnějším evropským podnikatelským konceptům uplatněným v praxi. Cena je všeobecně uznávána jako prezentace těch nejlepších a nejdynamičtějších evropských projektů.

Neudorff jako výrobce kvalitních ekologicky šetrných výrobků pro domácnost a zahradu se stal národním šampionem v kategorii „Životní prostředí a udržitelný rozvoj“. Odtud postoupil do další etapy soutěže, když byl vybrán mezi deset kandidátů na "Ruband' Honneur" v téže kategorii a stal se tak finalistou soutěže.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo více než 32 000 podnikatelů z 33 evropských zemí. Národní šampiony v deseti kategoriích vybírala porota složená ze 150 porotců.

Hans-Martin Lohmann, ředitel společnosti Neudorff, je na ocenění velice hrdý:"Jmenování národním šampionem pro Životní prostředí a udržitelnost je pro nás oceněním za dlouhá leta úsilí a naši strategii udržitelného rozvoje  Povzbuzením, abychom pokračovali stejným směrem a i nadále vyvíjeli inovativní a ekologicky šetrné výrobky."

Vyhlášení vítězů proběhlo 17. června 2016.

Ocenění Kozlíka Šikuly za rok 2014

Přihlásili jsme naše přírodní přípravky pro dům i zahradu do soutěže Kozlíka Šikuly za rok 2014 a ve třech kategoriích jsme zvítězili a dostali ocenění.

V kategorii Přírodní ochrana rostlin zvítězil přípravek proti slimákům Ferramol®

V kategorii Biopreparáty zvítězil přípravek na kompostování – Radivit®

V kategorii Biocidy zvítězil přípravek na odstranění mravenců – Loxiran® Mravenčí bufet