Loxiran -S- Přípravek proti mravencům info

Loxiran® -S- je rychle účinkující přípravek k odstranění obtížných mravenců na cestách a jiných zpevněných nebo vydlážděných plochách a terasách. Účinná látka pyrethrin je rostlinného původu – extrakt z kopretiny starčkolisté (Chrysanthemum cinerariaefolium).

Insekticidní granulát, který lze použít dvojím způsobem, buď ve formě posypu nebo ve formě postřiku. Rozhodnete-li se pro posyp, je třeba přípravkem rovnoměrně posypat mravenčí stezky v množství 2 – 4 zarovnané lžičky na 1 m2 a nasypat také do mraveniště. K postřiku je třeba připravit roztok – v 0,5 litru vody rozpustit 2 zarovnané lžičky přípravku. Roztok je třeba nastříkat do mraveniště i na mravenčí stezky (přibližně 0,5 - 1 litr na 1 m2). Obsah 100 g vystačí na 5 litrů roztoku.

Doporučuje se aplikace ráno nebo večer, kdy je většina mravenců v mraveništi. Pro ochranu užitečných organismů se doporučuje dávat přednost cílenému postřiku. Nepoužívejte ho na silně nakloněných plochách, kde je nebezpečí splachu do vodoteče - obzvláště při dešti nebo při zálivce.

V bezprostřední blízkosti vodoteče (do 5 - 10 m) se přípravek nesmí používat.

K likvidaci mravenců v domě je vhodnější přípravek: Loxiran® Mravenčí bufet**.

 

zpět