Ferramol Přípravek proti slimákům info

Ferramol®+ obsahuje účinnou látku fosforečnan železitý, který se vyskytuje běžně ve volné přírodě a dokonce se běžně používá v potravinářství.

Ve srovnání s jinými přípravky proti slimákům má Ferramol®+ mnoho významných předností:

Přípravek není nebezpečný při náhodném požití pro domácí zvířata (psy, kočky), ani pro jiná zvířata (například ježky). Ferramol®+ neohrožuje žížaly, včely, ptáky a jiné užitečné organismy.

Ferramol®+ je silně nebezpečný pouze pro slimáky. Granule jsou pro ně natolik lákavé, že je okamžitě začnou požírat. Krátce po požití návnady slimáci pro pocit sytosti přestanou žrát, takže rostliny jsou během krátké doby uchráněny dalšího okusování.

Slimáci se s pocitem nasycení stáhnou zpátky do podzemních úkrytů a tam uhynou.

Při úhynu slimáků nedochází k nadměrné a odpudivé tvorbě slizu, a proto zůstává povrch záhonů čistý (na rozdíl od jiných podobných přípravků). Také není nutné mrtvé slimáky sbírat, protože uhynou v podzemních úkrytech.

Účinnost přípravku Ferramol®+ se nesnižuje za deště nebo vlhkého počasí, kdy bývají slimáci nejaktivnější.

Granule vlivem vlhkosti nabobtnají a jsou pak pro slimáky ještě atraktivnější. Za sucha se granulím vrátí jejich původní velikost. Ani po opakovaném nabobtnání se granule nerozpadnou a neztrácejí účinnost.

 

zpět